Rozpoczynamy!

Wielka Encyklopedia PWN określa wilkołactwo jako „rozprzestrzenioną w starożytności i średniowieczu wiarę, że ludzie mogą przemieniać się w wilki„. Jednak jak powszechnie wiadomo, likantropia nie wyginęła tak szybko, jak zakłada to encyklopedia. Motyw pół-człowieka, pół-bestii przetrwał w wierzeniach ludów słowiańskich czy też nordyckich, urywki strasznych historii wkradły się nawet do wierzeń religijnych, aby następnie – wraz z postępem ludzkości i technologi – zagościć na stałe w kulturze, gdzie poczciwy wilk jest dość chętnie wykorzystywany w powieściach, filmach a obecnie nawet jako bohater w grach komputerowych.

W tym krótkim wstępnie chciałem ująć zagadnienia, jakich możecie się spodziewać na tej stronie. Blog skupi się właśnie na legendach, historiach, przekazach zapisanych w książkach i opracowaniach naukowych, ale też miłośnicy horrorów z czasem znajdą dość bogatą bazę utworów, gdzie można spotkać wątki wilkołacze. Wszak pierwszy film z wilkołakiem w roli głównej powstał już w 1933 roku, a pierwsze opowiadania już na początku naszej ery ;)

Zainteresowanych tematem likantropii zachęcam do śledzenia profilu na Facebooku oraz na Twitterze, bądź też zasubskrybować kanał RSS aby być na bieżąco z nowymi wpisami.

Zapraszam!

Spodobało się? Podaj dalej!
Zawodowo grafik, po godzinach autor komiksów. Kolekcjoner książek nt. likantropii.